afghan chat

لرزه نگار سایزموگراف سطحی ( انعکاس وانکسار)


مهندسي زمين ايمن بعنوان اولين توليدکننده ي تجهيزات لرزه نگار سايزموگراف سطحي در کشور، خدمات يکسال گارانتي و دهسال خدمات پس از فروش دستگاهها را به جامعه ي مهندسين تقديم نمايد. لرزه نگار سايزموگراف سطحي انعکاسي و انکساري در انواع مختلف و خصوصيات بسيار مناسب جهت عمليات صحرايي توليد و عرضه شده و با شرايط مطلوب جهت فروش عرضه ميگردد.
روش انعکاس لرزه اي با امواج صوتي شناور کار مي کند. اين امواج در مرز بين انواع مختلف سنگها توليد مي شود. انعکاس هاي ثبت شده به صورت خطوط سياه رنگ در در مقطع لرزه اي به نمايش در مي آيند. مقطع لرزه اي مشابه مقاطع زمين شناسي رسم مي شود، انکسار لرزه اي حرکت امواج صوتي در محيط بالايي و در سطح مشترک لايه هاست. امواج صوتي مانند امواج سبک، از قانون انکسار اسنل تبعيت مي کند. اکتشافات انکسار لرزه اي معمولاً براي تعيين ضخامت مواد سستي که در بالاي سنگ بستر ( ضخامت لايه رويي) قرار گرفته اند و براي تعيين عمق سطح ايستابي مورد استفاده قرار ميگيرد. انکسار لرزه اي براي تعيين خصوصيات چهارچوب هاي زمين شناسي مطالعات آلوگي آبهاي زيرزميني و ارزيابي خطرات زمين شناسي و مطالعات باستان شناسي مورد استفاده قرار مي گيرد.
مزاياي روش انعکاسي:
روشهاي لرزه اي انعکاسي در همه نوع سرعت هايي که در لايه هاي مختلف زمين توليد ميشوند، ميتوانند کار کنند. مشاهدات لرزه اي انعکاسي در مناطقي که از لحاظ زمين شناسي پيچيده هستند، به راحتي قابل تفسير مي باشند. مشاهدات لرزه اي انعکاسي کليه ميدان هاي موجي را مورد استفاده قرار مي دهند (زمان حرکت زمين در مسافت هاي مختلف بين منبع توليد کننده موج و دريافت کننده). با استفاده از داده هاي لرزه اي انعکاسي براحتي زير سطح زمين مدل سازي مي شود.
مزاياي روش انکساري:
مشاهدات انکساري به منابع توليد کننده امواج کمتر و به تبع آن به دريافت کننده هاي کمتري نيازمند است و در مقايسه با روش انعکاسي ارزان قيمت تر مي باشد. پردازش هاي کمي در مشاهدات انکساري انجام ميشود (البته در اين مورد استثناهايي هم وجود دارد که شامل اسکن هايي است که براي زمان دريافتي مورد استفاده قرار مي گيرند). از آنجايي که نسبت کوچکي حرکت زمين ثبت مي شود، ايجاد مدل ها و تفسيرهاي مربوط به آن در مقايسه با ساير روش هاي ژئوفيزيکي آسانتر است.
کاربردهاي اصلي اين روش شامل موارد زير مي باشد:
• تعيين ساختارهاي زيرسطحي مانند خطوط گسلي و آنوماليهاي زيرسطحي مانند وجود حفره يا کانال
• تعيين وضعيت قرارگيري لايه ها و اندازه گيري پارامترهاي ديناميکي اين لايه ها مانند سرعت امواج P ، S
• تعيين عمق سنگ بستر
دانشمندان به کمک امواج الاستيک حاصله از زلزله‌ها, به کشفيات و بيان تئوري‌هاي بزرگي نائل شده‌اند. آنها با اندازه‌گيري سرعت سير امواج در سنگهاي داخل زمين و با رسم منحني سرعت- عمق دريافتند که سنگهاي درون زمين يکنواخت و همگن نيستند و از اينرو به وجود چندين گسستگي در زمين پي برده و پوسته، گوشته و هستة زمين را معرفي نمودند.
مطالعه امواج زلزله به دانشمندان اين امکان را داد که اطلاعات زيادي درباره عمق، کانون و شدت آن بدست آورده و موفق به شناسايي کمربندهاي لرزه‌‌خيز زمين گردند. براساس مرز و حواشي صفحات "ليتوسفر", مشخص شده است که اين خود نقش مهمي در روند تکاملي فرضيه تکتونيک صفحه‌اي و پيش‌بيني آينده زمين داشته است.
امروزه، روشهاي متنوع تفسير داده‌هاي لرزه‌اي که مبتني بر آخرين نظريه و تئوريهاي الاستيسيته مي‌باشد، توسط روشهاي جديد رياضي در نرم‌افزارهاي پردازشگر متعددي گنجانده شده است که حتي در مواردي, امکان پيش‌بيني حضور مستقيم هيدروکربور را فراهم نموده است.

دیگر محصولات شرکت :
( رزيستيويتيمتر) آب ياب – ژئوالکتریک
IP – ژئوالکتريک
سیسموگراف دانهول
سیسموگراف سطحی
مگنتومتر
ژئورادار (GPR)
ویدئو متری


آدرس: ایران، خراسان رضوی ،مشهد، خیابان سناباد 5، بین سنایی 6 و 8، پلاک 297
بازرگانی: 989371301783 و 989150052063Email: ZaminImen@Gmail.com

>> لرزه نگار سایزموگراف سطحی ( انعکاس وانکسار)


قیمت:  9,000$
ولایت:   کابل
تلیفون:   989371301783
آدرس صاحب اعلان:   ایران، خراسان رضوی ،مشهد، خیابان
مالکیت اعلان:   شرکتی
تاریخ درج آگهی Aug 16, 2017 | بازدید ها: 22 | شماره آگهی: #2522
 
Rating: 0 ( 0 رای ها)

9,000$

از طریق فیس بوک ما را تعقیب کنید و به دوستان تان سفارش نمایید، تا از این طریق اعلانات سبب شگوفایی تجارت شما در افغانستان گردد.

   

پرسش عمومی از فروشنده بصورت عمومی در سایت

لطفا وارد نام کاربری خود شوید تا بتوانید سوال کنید.مشخصات صاحب آگهی
نام: احمد آقاسی  
آدرس: ایران خراسان مشهد سناباد5 سنایی 6 پ 297
تیلیفون ها: 989371301783
سایر کالاهای این فروشنده
تماس با ایمیل مالک آگهی - خصوصی